EGZAMIN Z GENETYKI III ROK 31.01.2023

Egzamin testowy składa się z 50 pytań jednokrotnego wyboru.
Zakres egzaminu obejmuje tematykę zajęć Genetyka realizowanych w semestrze czwartym (II rok) i piątym (III rok), w tym tematy z wykładu, ćwiczeń, seminariów, listy 28 zespołów genetycznie uwarunkowanych
(patrz Materiały dla studentów) oraz treści z podręcznika.

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest zaliczenie obydwu semestrów.
Egzamin trwa 50 minut i odbędzie się 31 stycznia 2023 roku w godzinach 15.30-16.20.

Studenci będą wpuszczani na salę od godziny 15.00.
Proszę przynieść legitymację studencką!

Materiały do pobrania dostępne są w panelu Dla studentów po zalogowaniu (nazwa użytkownika i hasło jak do systemu WUM SSL-VPN).

W razie pytań prosimy o kontakt z dr hab. Krzysztofem Szczałubą (kszysztof.szczaluba@wum.edu.pl)

Podział na sale zaliczeniowe wraz listą studentów przystępujących do egzaminu zostanie opublikowany najpóźniej dzień przed egzaminem.
Zasady na EGZAMINIE:
1.    Po wejściu do Sali/Auli wyłączyć telefony komórkowe, włożyć do torby/plecaka. Zostawić torby/plecaki przy katedrze.
2.    Na egzaminie wolno mieć przy sobie, długopis, ołówek i kalkulator.
3.    Zapoznać się z instrukcją wypełniania karty odpowiedzi (pierwsza strona książeczki)
4.    Należy podpisać książeczkę oraz kartę odpowiedzi.
5.    Dodatkowo na karcie odpowiedzi wpisać numer wersji testu.
6.    Liczą się tylko odpowiedzi umieszczone na karcie odpowiedzi. Książeczki nie są sprawdzane.
7.    Odpowiedz zaznaczamy na karcie odpowiedzi poprzez dokładne zamalowanie odpowiedniej kratki. Nie wychodzić poza kratki.
8.    W przypadku poprawiania swojej odpowiedzi należy zaznaczyć prawidłową odpowiedź, a z boku napisać numer pytania i literę odpowiedzi. Unikać poprawek!
9.    UWAGA – proszę nie malować i nie rysować na karcie odpowiedzi.
10.    Wyniki zostaną podane w ciągu 2-3 dni roboczych na stronie Zakładu
11.    Wątpliwości dotyczące pytań (niejasność, dwie odpowiedzi prawidłowe etc.) należy zgłaszać pisemnie bezpośrednio po egzaminie przed opuszczeniem sali. Późniejsze uwagi nie będą uwzględniane.
12.    Ściąganie na egzaminie będzie bezwzględnie karane wyproszeniem z sali egzaminacyjnej i jednoczesnym wystawieniem oceny niedostatecznej. Nie będzie ostrzeżeń. Jakiekolwiek podejrzenie o niesamodzielne rozwiązywanie zadań egzaminacyjnych będzie skutkowało zabraniem pracy. Za ściąganie uważane jest zarówno korzystanie z materiałów dodatkowych, urządzeń elektronicznych, przepisywanie od innych studentów, jak i zaglądanie do książeczek testowych zanim komisja egzaminacyjna na to zezwoli.
13.    Opuszczenie sali jest możliwe do 10 minut przed planowanym zakończeniem rozwiązywania testu. Później wychodzenie z sali jest zabronione. W chwili ogłoszenia przez komisję egzaminacyjną końca czasu na rozwiązywanie testu należy zamknąć książeczkę pytań oraz odłożyć długopis i kartę odpowiedzi, pozostać na miejscu, zachować ciszę i czekać na odebranie karty odpowiedzi i książeczki pytań przez komisję egzaminacyjną. Niezachowanie powyższych warunków będzie traktowane jako ściąganie i karane wystawieniem oceny niedostatecznej.